środa, 18 lipca 2012

Moja ulubiona

Budzi wiele wspomnień. W tej zakładce "zamknęłam" Pafnucego.  Pafnucy był moim drzewkiem bonsai. Był bardzo zdrową rośliną jak na kwiaciarniane drzewko. Inne kupowane w tego typu sklepach, nie wytrzymywały nawet pół roku. Pafnucy był bardzo silny i ładny, ale usechł po moim półrocznym wyjeździe do Wrocławia. Nie miałam jak go zabrać ze sobą i został pod opieką mamy. Mama opiekowała się nim niby tak samo jak ja, ale usechł. Listki w tej zakładce to jego zasuszona gałązka - jedyna pamiątka poza zdjęciami i wspomnieniami, jaka mi po nim została.


Karmona drobnolistna (Carmona microphylla) - W swojej ojczyźnie, Chinach Południowych, karmona drobnolistna jest wiecznie zielonym krzewem lub małym drzewem. Jej pędy rosną zupełnie prosto jak krokwie. Liście są małe, ciemnozielone, pokryte sztywnymi, białymi włoskami. Na miejscu niedużych, białych kwiatów, pojawiających się przez cały rok, zawiązują się zielone owoce, które później czerwienieją. Kora na pniu i grubszych konarach jest szarobrązowa i delikatnie spękana. Cieńsze konary mają korę gładką, o szarawym kolorze. 
Rośliny, które można kupić w Europie, sprowadzane są z Chin i często ozdobione miniaturowymi pagodami. (źródło: http://saikei.blox.pl/2005/12/Karmona-drobnolistna.html )

A oto Pafnucy:2 komentarze:

 1. przepiękna, sama bym taką chciała :) pozazdrościć talentu ja mam dwie lewe ręce do takich spraw :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję serdecznie ^^ Co jakiś czas organizuję candy i można na nich wygrać takie dlatego zapraszam do obserwowania ;)

   Pozdrawiam!!

   Usuń

Dziękuję za wasze komentarze. Każdy jest dla mnie bardzo ważny!